I think this app would be good if u DIDNt HAVE TO PAY MONEY TO LEARN A LESSON!!!!!
I was really excited about learning Spanish because I could never understand what my grandma and grandpa are speaking about, but then I learned a few words in the first lesson and then I went to get access for the next lesson and it was nine dollars for one month!!! Im not a very fast learner so I was probably going for three months but that was like six dollars a month!!! I do not recommend this app unless you want to pay a lot of money for the whole thing.
VGS12 about Babbel - Language Learning